فروش‌ربایشی

0
14

فروش‌ربایشی

 

🔹در روش فروش ربایشی، هدف فروشی بی‌برنامه نیست؛ بلکه با درنظرگرفتن نقشه سفر مشتری و ورود او به فرایند خرید، تلاش می‌شود تا مشتری بالقوه در ارتباطی واقعی با شرکت به خرید دست بزند.

 

🔹فروش‌ربایشی نیز مانند بازاریابی‌ربایشی اقدامی بلندمدت است.

در این روش، با سود و فروشی یک‌شبه روبه‌رو نیستیم، بلکه در بلندمدت و با کنارآمدن با افت‌ و خیزها مختلف مسیری صعودی برای رشد به‌دست می‌آید.

 

🔹جذب مشتری با محتوای مناسب با این روش قبل از اینکه مخاطب هیچ‌گونه اقدامی نسبت‌به فروش انجام بدهد، گام نخست در ارزش‌آفرینی را برای او برمی‌دارید و با تولید اطلاعات و محتوای مناسب به مشتریان بالقوه برای شروع فرایندی دل‌خواه خوش‌آمد می‌گویید.

 

🔹اهمیت شفاف‌سازی:

برخلاف روش فروش سنتی، در فروش ربایشی، شفاف‌سازی حرف اول را می‌زند. در این شیوه از فروش به مشتری کمک می‌شود تا با آگاهی و دقت و دانش کافی تصمیم‌ گیری کند.

با این کار مشتریان اعتماد و احترامی نسبت‌به شما حس خواهند کرد که درصورت مدیریت درست ارتباط با او این رابطه تداوم خواهد یافت.

 

🔹افزایش دانش‌مشتری:

در روش فروش ربایشی، ارتباطی که با مخاطب برقرار می‌کنید، صرف شناخت بیشتر خواسته‌ها و سلایق او می‌شود. فروش ربایشی روشی معقول است که مشتری نیز از آن استقبال می‌کند.

 

 

🔹 فروش ربایشی درمقایسه با فروش سنتی، نوعی از فروش است که بنابه موقعیت‌های مختلف، اقدامات اقتضایی پیشه می‌کند و تمایل دارد تا افراد مناسب را در زمان و مکانی مناسب با برند شما پیوند بدهد. درواقع این نوع از فروش روشی برد-برد است که هم شما را خوشحال خواهد کرد و هم یکی از عوامل مؤثر در وفاداری مشتریان و جلب رضایت آنهاست.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here